Hoe word je een sociale onderneming?
Lees meer over sociaal ondernemen.
Hoe start je een sociale onderneming?
Schrijf je maatschappelijke missie op
Wat ligt jou aan het hart? Wat is de reden dat je een sociale onderneming wilt starten? En welk probleem wil je oplossen? Dat kan het verbeteren van het onderwijs zijn, maar ook het aanpakken van armoede. Deze missie vormt het hart van je onderneming.
Kies een passend bedrijfsmodel
Ook als sociale onderneming heb je keuzes in bedrijfsmodellen. De keuze is afhankelijk van hoe je je financiën wilt regelen. De bekendste modellen zijn:
Non-profit model;
Hybride model;
Commercieel model met sociale impact (je herinvesteert een groot deel van je winst in maatschappelijke doelen).
Kies een juridische structuur
De rechtsvorm voor je onderneming is minstens zo belangrijk. De rechtsvorm bepaalt welke verplichtingen je hebt, en welke fiscale voordelen voor je gelden.
Je hebt verschillende opties, zoals:
Stichting
Coöperatie
B.V. met sociaal karakter
Zorg voor een duurzaam, financieel model
Bouw je bedrijf om door investeerders te zoeken. Crowdfunding, leningen, donaties. Maar let op. Ook als sociale onderneming moet je uiteindelijk zelfvoorzienend kunnen zijn, zonder afhankelijk te zijn van subsidies of donaties dus.
Meet je impact
Staat je bedrijf stevig? Zorg dan dat je je impact meet. Niet alleen omdat je zo ontdekt of je op de goede weg bent, maar ook om investeerders te overtuigen van je toegevoegde waarde.
Welke subsidies kun je krijgen als sociale onderneming?
Als steuntje in de rug is het mogelijk subsidies aan te vragen voor je sociale onderneming. Welke subsidies dat zijn, is onder andere afhankelijk van je rechtsvorm en branche. De subsidie- en financieringswijzer van het RVO helpt je verder.
Ondersteuning van WSD
Wij geloven in een maatschappij waarin iedereen kan meedoen, ook als je een afstand hebt tot de arbeidsmarkt. Wij helpen jou, en mensen die ondersteuning nodig hebben bij het vinden van werk. Samen maken we jouw organisatie inclusiever.
Laatste blogs
Helma stroomt door
De samenwerking tussen Reinier van Arkel en WSD biedt in Vught een plek waar mensen zich kunnen ontwikkelen en doorgroeien. Medewerkers vinden er stap voor stap hun plek in het werkveld. Naast OAD zijn er nu ook doorstroomtrajecten vanuit WSD mogelijk, waardoor nieuwe kansen ontstaan voor iedereen die wil ontdekken waar hun talenten liggen. In Vught is ruimte voor nieuwe medewerkers die in hun eigen tempo willen ontdekken wat bij hen past, in een omgeving waar aandacht, begeleiding en groei centraal staan. Het verhaal van Helma van Aar laat zien hoe deze ontwikkeling er in de praktijk uitziet.
Plaats een reactie
Deel dit artikel