Laat de tekst voorlezen

Sesamdoor© opent nieuwe deuren voor WSD

Sesamdoor©, zo heet de automatische hordeur met sensor die ontwikkeld is door Bergimex uit Eindhoven. Als dit hightech product een wereldwijd succes wordt, zou het wel eens erg druk kunnen worden in de werkplaats van WSD Blizo in Vught. De eerste serie is daar namelijk geassembleerd en verpakt.

"En dat hebben ze keurig gedaan", lacht directeur-eigenaar Gerard van den Berg van Bergimex. "Aanvankelijk hadden we WSD alleen ingeschakeld voor het verpakken van de Sesamdoor©. Maar toen WSD ons erop wees dat ze ook goed zijn in assemblage en zich daar dolgraag verder in willen bekwamen, durfden wij die stap gerust aan. We zijn namelijk dik tevreden over de samenwerking met WSD."

Azië
Voor Bergimex is de elektrische hordeur een gewaagd project. "In opdracht van Europese bedrijven importeren wij allerlei producten uit het Verre Oosten. De laatste jaren zijn we bezig om ook zélf producten te ontwikkelen. De Sesamdoor© is daar een voorbeeld van. De onderdelen komen uit Azië, maar het idee komt van ons. Toen ik op zoek was naar 'handjes', dacht ik meteen aan WSD. Wij besteden graag werk uit aan mensen met beperkingen. En het is prijstechnisch gunstig."

Marketing
Gerard van den Berg stapte dus zelf op WSD af. "Binnen een dag hadden we alles geregeld en kort daarna gingen 10 tot 15 WSD'ers aan de slag met motortjes, radertjes en IC'tjes." Ondertussen zijn er zo'n duizend Sesamdoors in elkaar gezet in de werkplaats in Vught. Keurig verpakt in kartonnen dozen worden ze momenteel over de hele wereld verspreid. "De marketing draait op volle toeren", vertelt Gerard van den Berg. "Ik denk dat we jaarlijks 5.000 tot 10.000 exemplaren kunnen verkopen, maar het kunnen er ook veel meer zijn. In februari/maart gaan we beginnen met opbouwen van de voorraad, samen met WSD. Ik heb er alle vertrouwen in!"